Nod32–kolejny błąd:)

less than 1 minute read

Wczorajsza aktualizacja sygnatur nod32 o numerze 5757 powoduje niestabilne zachowanie stacji roboczych i serwerów. Po zaktualizowaniu bazy wirusów do wersji 5758 wszystko wraca do normy.

Prawdopodobnie podczas skanowania plików nod32 generował memory leak. Przynajmniej tyle udało mi się zauważyć na kilku serwerach.

W przypadku Windows Server 2008 problem jest trochę mniej zauważalny bo w głównych logach Aplikacje/System nie ma zbyt dużo informacji. Jedynie drobna informacja o restarcie usługi (The Eset Service service terminated unexpectedly. It has done this 1 time(s). The following corrective action will be taken in 0 milliseconds: Restart the service). W przypadku Windows Server 2k3 w logach systemowych można zobaczyć błędy  o numerze 2019 (The server was unable to allocate from the system nonpaged pool because the pool was empty.)

Jeśli użytkownicy skarzą się na problemy z wolno działającym sprzętem, blokowaniem dostępu do internetu, zawieszaniem się aplikacji, komunikaty o problemie z alokacją pamięci, etc. To sprawdźcie czy aby baza klienta nie jest w wersji 5757. W przypadku stacji roboczych najszybszą metodą naprawy braku pamięci jest ponowne uruchomienie stacji, wtedy nod32 powinien pobrać najnowszą bazę wirusów.

@Edit: Forum ESET powoli się zapełnia podobnymi problemami:)

@Edit 2: Problem pojawiał się już przy wcześniejszych wersjach sygnatur, ale chyba nie był aż tak widoczny.