Linksys WAG54GS.

1 minute read

Od kilku dobrych lat zawsze polecałem routery, i AP Linksys. Były one tanie, niezawodne i jednocześnie dawały duże możliwości rozbudowy. Można sobie było na nich OpenWrt postawić:)

Kilka tygodni temu stałem się właścicielem  WAG54GS, sprzęt zakupiony na allegro. Poszedłem w ciemno w sprzęt Linksys bo z firmami NetGear i D-Link miałem problemy.

Po rozpakowaniu podłączyłem skrzynkę do prądu, skonfigurowałem neostradę i pojechałem do Krk. Po paru dniach telefon od rodziców:) “Co zrobiłeś z dostępem do Internetu?” Ze względu na brak czasu w tygodniu, starałem się co weekend zjechać do domu rodzinnego i sprawdzić co jest nie tak. Po przeszukaniu Internetu dowiedziałem, się że ten typ tak ma. Po prostu skrzyneczka zawiesza się co parę dni.

Chciałem uaktualnić firmware ale się okazało, że:

  • nowy firmware działa wolniej i wyjście na świat jest obcinane
  • nie mogę zaktualizować firmware bo WAG twierdzi, że nowa wersja jest niepoprawna.

 

Tak więc jeśli chcesz zakupić sprzęt firmy Linksys polecam wcześniej poczytać komentarze na różnych formach i blogach:)

Jeśli nie uda mi się naprawić tej skrzyneczki to trzeba będzie pomyśleć o przywróceniu do życia poprzednika z OpenBSD na pokładzie:) Wcześniejsze P 133, 64 MB ram chodziło aż miło bez żadnych zająknięć przez 3 lata. Wadą poprzedniego rozwiązania był duży pobór mocy oraz w miarę głośna praca.

Tags:

Updated: