C2C kolejna edycja za nami.

2 minute read

Kolejna edycja C2C juz za nami. W skrócie mogę powiedzieć, że konferencja bardzo udana:) W tym roku wybrałem się na ścieżkę ITPro. Co do samych sesji to:

  1. Łukasz Falaciński i Łukasz Zajączkowski - Integracja serwera SharePoint i Exchange. – sesja ogólnie pozytywna. Widać, że Panowie poświęcili dużo czasu na przygotowanie tej sesji i ładnie się z synchronizowali z całą prezentacja. Co prawda temat potraktowany trochę zbyt ogólnie. Jednak sam raz dla osób, które nie pracowały zbyt wiele w środowisku Exchange + Sharepoint.
  2. Krzysztof Binkowski - Podążając śladami użytkownika Windows – elementy informatyki śledczej – Tutaj jedynie początek był dla mnie interesujący, dalej to już opis narzędzi, które znam i wykorzystuje. Swoją drogą myślałem, że do zbierania dowodów wykorzystuje się bardziej zaawansowane programy.
  3. Łukasz Foks i Karol Stilger - Windows 7 i Windows Server 2008 R2 z perspektywy Specjalisty IT – Dla mnie sesja na minus, wynika to z faktu, że czytam wiele blogów związanych z tematyką 7 i 2k8 R2. Sesja nie wniosła nic nowego, lepiej byłoby gdyby twórcy skupili się na jednej konkretnej funkcjonalności i dokładnie ją opisali. Problemy z drugą częścią prezentacji też nie wypłynęły pozytywnie na odbiór tej sesji.
  4. Łukasz Rutkowski - System Center Operations Manager 2007 R2 - Monitorowanie systemów UNIX i Linux –Jak dla mnie sesja była OK, co prawda powinna ona trwać przynajmniej 1h dłużej. Losowanie nagród zajmowało zbyt wiele czasu. Zamiast tego można było pokazać coś więcej. W końcu nie często pojawiają się paczki napisane przez MS dla systemu z rodzin *nix.
  5. Tomasz Onyszko - ILM2 RC0, czyli rozwiązanie do zarządzania tożsamością w pigułce – Tutaj nie mam za bardzo co komentować. Prezentacja skupiała się na demach, jak to zwykle bywa w wersjach RC i Beta nie zawsze wszystko działa, jednak Tomek jak zwykle znał i podawał obejścia problemu. Plusem tej sesji było to, że prelegent miał sporą wiedzę w temacie ILM i jeśli dobrze pamiętam na żadne pytanie nie padła odpowiedź “nie wiem”. Jeśli ktoś o coś zapytał to dostał odpowiedź. Według mnie najlepsza sesja z całej konferencji.
  6. Konrad Sagała - Exchange 2007 - tips and tricks. – Sesja ciekawa jednak trochę zbyt powoli prowadzona. Wskazówki  jak najbardziej na plus, skupiały się one wokół konkretnych części Exchange. Szkoda tylko, że sesja była na końcu.

 

Według mnie ścieżka ITpro poruszała zbyt wiele ogólnych tematów. Chętnie posłuchałbym więcej o SCOM + unix, Exchange i ILM. Wiem wiem są grupy offline jednak tylko w Warszawie:( Ścieżka ITPro powinna być rozbita na mniejsze części:)

Jeśli chodzi o organizacje konferencji to ja nie zauważyłem żadnej wpadki. Lokalizacja bardzo przyjemna, duże korytarze (nie było takiego ścisku jak na poprzedniej edycji). Dodatkowo na sali ITPro bardzo wygodne krzesła:) Szkoda tylko, że kawa miała trochę dziwny smak.

W przeciwieństwie do innych konferencji C2C ma bardzo fajną atmosferę. Nie ma tłumu ludzi, można spotkać osoby znane z wss czy ms-groups. Nie ma kolejek przy rejestracji oraz automatach z kawą:) Wszystko jest w jednym miejscu, w wyniku czego jest czas na rozmowę z znajomymi i prelegentami:)