Windows Live Writer – to działa:)

1 minute read

Wow

Ostatnio na blogu Ziemka trafiłem na wpis o Windows Live Writer.  Na początku pomyślałem sobie, że to kolejny dziwny soft Microsoftu, który powstał po to by zachęcić ludzi do usług Live. Jednak jak przeczytałem o tym, że jest to narzędzie do publikacji swoich wpisów na różnych blogach a nie tylko na livespace to trochę się zdziwiłem. Od pewnego czasu pisanie postów na WordPress'ie trochę mnie denerwowało. Nie dość, że męczyłem się z wstawianiem zdjęć to sama obsługa tamtejszego interfejsu była denerwująca. Teraz tworze już drugi wpis i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem:)

Interfejs jest banalnie prosty:)

Na samym początku program wita nas ładnym ekranem w, który pyta się czy chcemy korzystać z systemu livespace czy innego silnika. Po wybraniu silnika wprowadzamy dane: adres blogu, login, hasło. Po podaniu tych danych system sam wykrywa silnik blogu, jeśli go wspiera ( w moim przypadku tak było) to powoli zabiera się za pobieranie podstawowych informacji. Po zakończeniu konfiguracji uruchamia się coś w stylu WordPad:)

Zalety:

  1. Łatwe pisanie kolejnych postów

  2. Łatwe dodawanie hiperłączy, albumów fotograficznych, plików wideo, mapek

  3. Skromny ale funkcjonalny interfejs

  4. Możliwość zapisania postu jako wersji roboczej

  5. Całkiem przyjemne sprawdzanie pisowni

  6. Jest za darmo

Na razie tyle zalet, niby to samo co panel WordPress do publikowania postów, jednak ma zdecydowanie przyjaźniejszy interfejs:)


Tags:

Updated: