Koniec października to zawsze czas największych robót w pracy. Po przygotowaniu nowych obrazów XP już z SP3 zaczęły się testy. Po około jednym dniu dowiedziałem się, że po załadowaniu profilu mobilnego i polisy z przekierowaniem moich dokumentów, polisa nie działa jak powinna.

Podczas tworzenia profilu mobilnego wyrzuciłem w diabli zbędne katalogi z serwera (takie jak moje dokumenty, nethood, etc). Jak się potem okazało w SP3 została poprawiona biblioteka fdeploy.dll, która jest odpowiedzialna za przekierowanie folderów.

Jeśli ktoś ogołocił profil mobilny lub restrykcyjny do minimum to od SP3 w logach można zobaczyć błąd o id:107, treść: przekierowanie folderu ...... z powodu błędnej nazwy.

Po wykopaniu informacji na temat tego błędu trochę zbladłem. Przekierowanie folderów jest u mnie rzeczą, która nie może nie działać:( Tak więc perspektywa naprawy 300 stanowisk nie była zbyt miła :(

Po 10 minutach udało się, znaleźć dwa rozwiązani tego problemu:

  • kopiujemy %system32%\fdeploy.dll z systemu z SP2 do systemów z SP3 --> wyjscie może proste (zawsze da się jakoś via GPO skryptem), jednak nie poto instaluje na produkcji SP3 by potem przekopiowywać pliki z SP2:(

  • Pohamować się przy czyszczeniu profili mobilnych i restrykcyjnych -->Jeśli wrzucasz jakiś profil  na serwer to nie wyrzucaj z niego pustych katalogów, które mają być przekierowane ( Moje dokumenty, Pulpit, etc).


Win XP z SP3 nie przekierowuje folderu jeśli nie ma go w szkielecie profilu. Po prostu stwierdza, że np. folder  Moje dokumenty nie istniał w profilu to go nie przekieruje.  Ciekawy jestem dlaczego zostało to tak poprawione? Przecież i tak po przekierowaniu folderu pusty folder, który był pobrany z serwera jest podmieniany na przekierowanie.